Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Kulisy

Go down 
+2
Megara Snape
Admin
6 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Ace Nobilar
Nauczyciel
Ace Nobilar


Dołączył/a : 27/10/2013
Punkty : 41

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptySro Lut 12, 2014 2:06 am

- Zaprzestańcie tej błazenady. - Powiedział stanowczym tonem. Skoro dyrektor zaakceptował taki scenariusz, to nie mógł go podważać. Spokojnie ukląkł, a po chwili wyciągnięte ręce oparł na podłodze. - Nerezo, wsiadaj. Miejmy to już za sobą. - Cmoknął niepocieszony. Czuł się okropnie idiotycznie. Nigdy nie przypuszczał, że weźmie udział w takim przedstawieniu, gdzie na czworaka gra opiekuńczego ojca.
Powrót do góry Go down
Nereza Scoliari
IV klasa
Nereza Scoliari


Dołączył/a : 21/10/2013
Punkty : 80

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptySro Lut 12, 2014 2:22 am

Krukonka wręcz zatarła ręce z uciechy w myślach. Chociaż ten jeden jedyny raz mogła mu dokuczyć. Z gracją dosiadła swego "wierzchowca". Spodziewała się, że ta gra nie będzie łatwa. O przyszłych konsekwencjach wolała na razie nie myśleć.
-Ekhem....-chrząknęła sprawdzając czy dobrze się trzyma. - Naprzód mój rumaku!-zakrzyknęła zaczynając w końcu aktorską grę. Ace mógł być zadowolony. Nie popędzała go piętami ani nie podskakiwala mu na plecach jak sprężynka. Naprawdę zachowywała się dość spokojnie jak na swoje możliwości.

(Z /T kontynuacja na Scenie)
Powrót do góry Go down
Scorpius Malfoy
V klasa
Scorpius Malfoy


Dołączył/a : 10/11/2013
Punkty : 47

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptySro Lut 12, 2014 2:27 am

Zostawił w spokoju Ślizgonkę. Próba tłumaczenia, że jego wtrącenia były tu tylko po to, aby wreszcie doprowadzić do rozpoczęcia przedstawienia raczej nie miała sensu. W każdym razie, swoim brakiem aprobaty nie miał na celu obrażenia jej, czy zmieszania z błotem jak to pewnie odbierała. Co sobie myślała, jej sprawa. On był bardziej skupiony na fakcie, że lada moment będzie częścią czegoś co stanie się fiaskiem jeśli reszta aktorów się nie pojawi. Był on, obrażona chwilowo Megara, która pewnie znowu będzie chciała go wykończyć oraz Azyn, z którym wcześniej miał może okazję zamienić ze dwa zdania. Centaur był więc dla niego neutralną postacią, o której dopiero miał wyrobić sobie zdanie.
Powrót do góry Go down
Megara Snape
III klasa
Megara Snape


Dołączył/a : 21/10/2013
Punkty : 136

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptySro Lut 12, 2014 7:39 am

Co pewien czas spoglądałam na Scorpiusa. Zepsuł mi humor. Zszargał nerwy. Trzeba przyznać, że miał do tego niezły talent. Odłożyłam na stolik scenariusz. Powoli podeszłam do Scorpiusa. Taki zamyślony i strapiony wydawał się zupełnie inny niż wcześniej. Taką postawą sprawił, że zaczęłam się zastanawiać czy przypadkiem nie powinniśmy zakopać topora wojennego. Zwłaszcza, że pochodziliśmy z jednego domu - Slytherinu. Zamiast ze sobą walczyć moglibyśmy  się dogadać. O wiele więcej zyska się zgodą niż kłótnią.
- Zamartwianie się w niczym tobie nie pomoże. Potrzebuje pomocy do próby jednej scenki. Wcześniej nie było żadnych prób. Lecimy na żywca i... obawiam się, że może pójść coś nie tak. Pomożesz mi? - Gdy podniósł na mnie swe lodowato-szare oczy aż zaniemówiłam na moment. - Udaj, że nie było pytania. - Powoli odeszłam w stronę fotelu, aby dłużej się mu nie naprzykrzać.
Powrót do góry Go down
Scorpius Malfoy
V klasa
Scorpius Malfoy


Dołączył/a : 10/11/2013
Punkty : 47

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptySro Lut 12, 2014 10:03 am

-Skoro zaczęłaś mówić to przynajmniej skończ - podniósł nieznacznie jedną brew. Nawet nie próbował zrozumieć tych nieustannych zmian nastroju- nie, to nie oznacza, że bezwzględnie ci pomogę-od razu rozwiał wszelakie wątpliwości. Może mu się zachce, a może nie. - Mogłabyś jednak określić się o którą scenę chodzi.
Powrót do góry Go down
Megara Snape
III klasa
Megara Snape


Dołączył/a : 21/10/2013
Punkty : 136

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptySro Lut 12, 2014 4:45 pm

- O scenę kulminacyjną. Finałową. Na którą wszyscy czekają. Scenę pocałunku. - Nie wiem nawet kiedy moje usta same to wyszeptały. Jakby ktoś trafił mnie wyjątkowo silnym zaklęciem i dyktował słowa, które powtórzyłam.
Powrót do góry Go down
Scorpius Malfoy
V klasa
Scorpius Malfoy


Dołączył/a : 10/11/2013
Punkty : 47

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptySro Lut 12, 2014 6:01 pm

-Nie sądzę, aby była aż tak problematyczna - Malfoy przyjrzał się Megarze. - Co ci sprawia w niej trudność?- Ślizgon jakoś nie wziął na poważnie tego, że chodzi o sam pocałunek. Uznał, że uczennica domu węża może mieć pewne wątpliwości czy przypadkiem nie ucierpi w trakcie przepychanek na scenie.
Powrót do góry Go down
Megara Snape
III klasa
Megara Snape


Dołączył/a : 21/10/2013
Punkty : 136

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptySro Lut 12, 2014 6:04 pm

- Mam pocałować gada, a ty jesteś wężem, zatem mogłabym sprawdzić jak to będzie.
Powrót do góry Go down
Scorpius Malfoy
V klasa
Scorpius Malfoy


Dołączył/a : 10/11/2013
Punkty : 47

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptySro Lut 12, 2014 6:40 pm

Panna Snape wprost mówi mu o tym, że chce go pocałować? Coś tu się nie zgadzało. Nie miał jednak chwilowo pojęcia co. Musiał to sprawdzić.
-Doprawdy "Nietoperek" - użył określenia, które padało z ust Severusa w stosunku do dziewczyny - chce aby go pocałowal wąż? - szczęśliwie wszyscy byli zbyt zajęci by obserwować, co robi on, panicz Malfoy i córka dyrektora. Podszedł do niej niezwykle blisko i lekko się pochylił w jej stronę. Chciał wiedzieć jak zareaguje, gdy za sobą miała ściankę i tak łatwo nie mogła się odsunąć.
Powrót do góry Go down
Megara Snape
III klasa
Megara Snape


Dołączył/a : 21/10/2013
Punkty : 136

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptySro Lut 12, 2014 7:06 pm

Zadrżałam widząc jak jest blisko mnie. Czułam jego zapach. Jego oddech na swym ciele. Przystojny. Pewny siebie. A teraz także szarmancki. Cóż miałam powiedzieć? Oczywiście, że chciałam, aby mnie pocałował. Jeszcze nigdy z nikim się nie całowałam! Kulminacyjna scena przedstawienia dążyła do pocałunku... lecz z kim? Wolałam osobiście wybrać mężczyznę, który skradnie mój pierwszy pocałunek. Nie chciałam aby zadecydował o tym losowy wybór ról.
- A nawet jeżeli tak, to co? - Czułam jak głos mi zadrżał. Był zdecydowanie zbyt blisko, ale czułam jak ciało odmawia mi posłuszeństwa. Nie mogłam nic zrobić. Ale czy chciałam cokolwiek teraz zmieniać? - To grzech?
Powrót do góry Go down
Scorpius Malfoy
V klasa
Scorpius Malfoy


Dołączył/a : 10/11/2013
Punkty : 47

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptySro Lut 12, 2014 8:17 pm

Zmrużył oczy. A więc jednak. Cała jej nienawiść, droczenie się, próby zabicia go, to tylko dlatego, że jej się spodobał i pragnęła jego uwagi. Dziwny sposób okazywania zainteresowania. Całkowicie pozbawiony sensu i tylko wprowadzający niepotrzebne zamieszanie.
-Jedna jedyna próba - podsumował nim ujął podbródek dziewczyny, by złożyć na jej ustach krótki pocałunek. Nie był napastliwy. Nie interesowało go również to, aby był on namiętny czy finezyjny, darował też sobie wpychanie języka do jej ust. Odsunął się o pól kroku. - Teraz już nie Powinnaś mieć żadnych wątpliwości co do tego, jak będzie przebiegała ta scena.
Powrót do góry Go down
Megara Snape
III klasa
Megara Snape


Dołączył/a : 21/10/2013
Punkty : 136

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptySro Lut 12, 2014 9:09 pm

- Pff... - Prychnęłam. - Bez uczuć? Bez finezji? Bez niczego? Co to miało być? To ja już bardziej ciepłymi pocałunkami obdarowywałam swe pluszanki. Całujesz jak bryła lodu. - Doprawdy krótkie cmoknięcie. Bez niczego. - Scena kulminacyjna powinna być przepełniona namiętnością i miłością, to nie Antarktyda.
Powrót do góry Go down
Scorpius Malfoy
V klasa
Scorpius Malfoy


Dołączył/a : 10/11/2013
Punkty : 47

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptySro Lut 12, 2014 11:04 pm

-To przedstawienie. Prawdziwe uczucia winno się zostawić dla tych, na których nam zależy najbardziej.-swterdził - daleko do końca pierwszej sceny?-spytał spoglądając w kierunku, gdzie nadal toczyła się gra innych aktorów.
Powrót do góry Go down
Megara Snape
III klasa
Megara Snape


Dołączył/a : 21/10/2013
Punkty : 136

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptyCzw Lut 13, 2014 12:28 am

- Dlatego poprosiłam ciebie o pierwszy. - Powiedziałam cicho mając nadzieję, że chociaż trochę zrozumie to co miałam na myśli. Spojrzałam w tą samą stronę co Scorpius. Także nie mogłam doczekać się występu.
Powrót do góry Go down
Scorpius Malfoy
V klasa
Scorpius Malfoy


Dołączył/a : 10/11/2013
Punkty : 47

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptyCzw Lut 13, 2014 1:46 pm

-Nikt ci nie kazał wybierać mnie - odparł. - Swoją drogą... Dlaczego?-spytał obserwując próby dokuczenia sobie nawzajem na scenie pomiędzy aktorami. Szczęśliwie widzowie, nie mogli wszystkiego zobaczyć. Jak dzieci... A to dopiero ich pierwsza wspólna scena. Będą musieli odegrać jeszcze jedną na koniec sztuki. Ciekawe czy pozabijają się nawzajem po zakończeniu przedstawienia.
Powrót do góry Go down
Megara Snape
III klasa
Megara Snape


Dołączył/a : 21/10/2013
Punkty : 136

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptyCzw Lut 13, 2014 2:20 pm

- Gdyby to w stu procentach zależało ode mnie, to nie wybrałabym ciebie, coś jednak kazało mi to zrobić. A dlaczego akurat ciebie? Domyśl się.
Powrót do góry Go down
Scorpius Malfoy
V klasa
Scorpius Malfoy


Dołączył/a : 10/11/2013
Punkty : 47

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptyCzw Lut 13, 2014 3:54 pm

-Zastanowię się nad tym - cofnął się, gdy scena zakończyła się. Wokół nagle zaroiło się od statystów, asystentów, oraz innych ludzi zajmujących się przygotowaniem scenerii. - Wygląda na to, że twoja kolej. Nie Powinnaś się przebrać?-spytał unikając w tej samej chwili staranowania przez ludzi niosących potężny fotel. On sam również lada moment powinien zmienić swój strój. Miał jednak jeszcze na to kilka minut.
Powrót do góry Go down
Nereza Scoliari
IV klasa
Nereza Scoliari


Dołączył/a : 21/10/2013
Punkty : 80

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptyCzw Lut 13, 2014 4:03 pm

-Meg...! - Za kulisami pojawiła się w końcu blondynka. Z laleczką, dużym pluszomym miśkiem Vonfluchtem oraz Pimpimem... Przeklętym różowym pudelem. Dziewczyna dostała zaraz szlafrok. Jak na złość nie mogła jeszcze zdjąć swojego stroju. -Przeżyłam! - uniosła dumnie głowę. Hah, nie poszło tak źle jak się spodziewała. - Prze najjaśniejszy władco - zwróciła się ze szczyptą złośliwości do swojego "partnera". Nie była jednak niemiła, zrobiła to z nutką humoru. - dobrze ci poszło. Przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczona, że tak dobrze poszło ci zagranie miłego i opiekuńczego ojca. -podeszła do niego. - Pokój? - spytała - Na ostatnią scenę? - wyciągnęła rękę w jego stronę.
Powrót do góry Go down
Megara Snape
III klasa
Megara Snape


Dołączył/a : 21/10/2013
Punkty : 136

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptyCzw Lut 13, 2014 6:57 pm

Nim Nereza wbiegła za kulisy, już byłam przebrana i czekałam na swe wejście... Powiedziałabym wejście Smoka, ale to zostało zarezerwowane dla kogo innego.
- Gratuluję Ner! - Uradowana rzuciłam się na szyję przyjaciółki. - Życz mi powodzenia. Teraz ja muszę sobie jakoś poradzić. gram Czaruszka. - Wskazałam na swój strój. Długa sukienka aż do ziemi, skrom,na w kolorze brązowym. Pocerowana tu i ówdzie. Talię przepasałam białym fartuszkiem. Włosy jak rzadko kiedy związałam w ciasny warkocz, a na głowę założyłam opaskę w kratkę. - I jeszcze... - Złapałam za dwa węgle, które celowo przyniosłam za kulisy. Ku zdziwieniu wszystkich wybrudziłam węglem dłonie, a kolejno przytknęłam do twarzy i kreacji. - No co? Choreografia też jest ważna. - Puściłam oczko do osób za kulisami i czym prędzej wybiegłam na scenę.
Powrót do góry Go down
Nereza Scoliari
IV klasa
Nereza Scoliari


Dołączył/a : 21/10/2013
Punkty : 80

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptyCzw Lut 13, 2014 7:36 pm

-Z pewnością będzie czuła się tam lepiej ode mnie - uśmiechnęła się delikatnie. Spojrzała na pozostałych. Kto będzie Santhysem? A kto macochą? Ta dwójka pojawia się w końcu w tej scenie. Ciekawość ją zżerała. - A więc? - wyczekująco wpatrywała się w Ace. Chciała wiedzieć na czym stoi.
Powrót do góry Go down
Ace Nobilar
Nauczyciel
Ace Nobilar


Dołączył/a : 27/10/2013
Punkty : 41

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptySob Lut 15, 2014 8:49 pm

- Co, "a więc"?
Powrót do góry Go down
Nereza Scoliari
IV klasa
Nereza Scoliari


Dołączył/a : 21/10/2013
Punkty : 80

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptySob Lut 15, 2014 8:57 pm

-Pokój. Na ostatnią scenę - powtórzyła swoje ostatnie pytanie. - Bez przepychanek, dogryzania sobie... Zakończmy to przedstawienie jak należy.
Powrót do góry Go down
Ace Nobilar
Nauczyciel
Ace Nobilar


Dołączył/a : 27/10/2013
Punkty : 41

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptySob Lut 15, 2014 9:00 pm

- Nie sądziłem, że zamiast przedstawiać bajki zaczynasz w nie wierzyć. - Wyminął Scoliari. Usiadł wygodnie w fotelu. Sięgnął po jedną z wielu brzoskwiń, które kazał przynieść skrzatom przed rozpoczęciem spektaklu.
Powrót do góry Go down
Nereza Scoliari
IV klasa
Nereza Scoliari


Dołączył/a : 21/10/2013
Punkty : 80

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptySob Lut 15, 2014 9:50 pm

-To nie bajka, a zaledwie zawieszenie broni na dziesięć, może piętnaście minut. - poprawiła go - Chyba, że tym razem masz zamiar stracić nos? - podniosła lekko jedną brew - och, i pamiętaj co mi obiecałeś na pierwszej scenie -uśmiechnęła się lisio.- Nie, nie wykorzystam teraz tego - uprzedziła od razu. Jazdę na koniku miała zamiar sobie odłożyć na inny raz.
Powrót do góry Go down
Admin
Admin
Admin


Dołączył/a : 21/10/2013
Punkty : 963

Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 EmptyWto Sty 12, 2016 12:48 am

!Wątek zawieszony!
Powrót do góry Go down
https://smoczy-czas-hogwartu.forumpl.net
Sponsored content





Kulisy       - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Kulisy    Kulisy       - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
Kulisy
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Parter :: Teatr-
Skocz do: