IndeksFAQRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Choroby Smoków

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
avatar

Dołączył/a : 21/10/2013
Punkty : 963

PisanieTemat: Choroby Smoków   Sro Lut 12, 2014 3:41 pm


Wprowadzenie

Zdrowie smoków, jak każdej istoty żywej może ulec pogorszeniu. Te na pozór niezwykle silne stworzenia mają swoje słabości i w chwili ciężkiej choroby stają się bezbronne. Należy jednak pamiętać o tym, że ze względu na różnorodność ras jednoznaczne określenie pogorszenia zdrowia danego osobnika nie jest takie łatwe. Podczas, gdy ludzie, mają w swojej grupie średnie normy, które określają jednostkę jako zdrową bez względu na kolor skóry, włosów, oczu czy kształt brwi, tak u smoka, badając go, należy zwrócić uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Nawet pomiędzy, na pozór identycznymi osobnikami różnych ras nie można się sugerować wynikami badań jednego, aby leczyć drugiego.
Ten krótki przewodnik został stworzony specjalnie dla studentów Hogwartu, aby ich opieka nad smokami była jeszcze efektywniejsza. Został on napisany w przystępny i zrozumiały dla wszystkich sposób, zarówno dla młodych uczniów jak i starszych nauczycieli. Żywimy nadzieję, że stanie się on podstawową lekturą każdego posiadacza smoków i pomoże on w wyleczeniu każdej choroby jaka może dotknąć te majestatyczne stworzenia.


Powrót do góry Go down
http://smoczy-czas-hogwartu.forumpl.net
Admin
Admin
avatar

Dołączył/a : 21/10/2013
Punkty : 963

PisanieTemat: Re: Choroby Smoków   Nie Lut 23, 2014 3:00 am

Najpopularniejsze choroby

Clavuste - (tłum. Szósty Pazur) Nazwa niewiele związana z przebiegiem choroby. Niektóre smoki w okresie wylinki mają problem ze zrzucaniem starych łusek. Robią się one twarde i ostre niczym ich pazury. Zazwyczaj dotyczy to płytek umiejscowionych na łapach, blisko pazurów.

Quataria - (tłum. Przeziębienie) U ciepłolubnych smoków jednym z objawów jest znaczne obniżenie temperatury, natomiast przy zimnolubnych znaczne jej podwyższenie. Tak jak u ludzi nie jest to nadzwyczaj niebezpieczna choroba. W tym czasie smoki zapadają w hibernację. W zależności od rasy wybierają miejsce do spania zgodne z ich upodobaniami. Choroba przechodzi sama po dwóch tygodniach, jeśli zwierzę jest trzymane w sprzyjających ku temu warunkach. Należy podawać napary z trawy cytrynowej. W innym wypadku choroba może przekształcić się w Fumus Igniate.

Rimbrente Cutis - (tłum. Ubytki w błonie) Dość często spotykana wada u wyklutych smoków. Oznacza zbyt krótki okres wylęgu bądź witamin. Jeśli ubytki w niedorozwiniętej błonie są duże, najprawdopodobniej smok nie będzie w stanie wzbić się w powietrze. Leczenie nie jest trudne, aczkolwiek trzeba do niego przystąpić najszybciej jak to jest możliwe. Polega na wprowadzeniu ścisłej diety, obfitej w witaminę D3, owoce Hybrydowej trawy oraz pieczonych skrzydeł nietoperza.
U dorosłych smoków choroba nie występuje. Zazwyczaj młode z tym defektem, które nie otrzymały odpowiedniej pomocy, w naturze umierają z łap drapieżników bądź kłusowników w przeciągu pierwszego miesiąca od wykluciu.

Siniati Ignisa - (tłum. Bezognień) Problem najczęściej dotykający młode smoki, które dopiero, co się wykluły. Jeśli smok po opuszczeniu skorupki nie może wykrzesać z siebie chociażby jednej ognistej iskry, oznacza to, że jajo nie otrzymywało wystarczającej ilości ciepła do momentu wylęgu. Wewnętrzny ogień zwierzęcia nie rozpalił się. Najczęściej, aby uporać się z tym problemem, w naturze matki podgrzewają młode własnym ogniem, który ich nie krzywdzi. Smoczątka wychowywane przez ludzi powinny jak najszybciej znaleźć się na palenisku wyłożonym rozgrzanymi węglami. Czas pobytu w takim miejscu powinien być nie krótszy niż doba po wypuszcxeniu przez młode pierwszego płomienia. Choroba nie spotykana u smoków ras wywodzących się z terenów w okolicach kół podbiegunowych.
Powrót do góry Go down
http://smoczy-czas-hogwartu.forumpl.net
Admin
Admin
avatar

Dołączył/a : 21/10/2013
Punkty : 963

PisanieTemat: Re: Choroby Smoków   Nie Lut 23, 2014 6:12 pm

Rzadziej występujące choroby

Fumus Igniate - (tłum. Dymzachłyst) Rozwija się z nieleczonego Quataria. Choroba atakuje miejsce wewnętrznego ognia oraz płuca. Ogień wygasa i zamiast niego z paszczy gada wydobywa się czarny smog. Należy jak najszybciej sprowadzić medyka. Grozi śmiercią zwierzęcia poprzez uduszenie. W przyrodzie są znane tylko pojedyncze przypadki smoków, którym udało się bez większych uszczerbków na zdrowiu zwalczyć tą chorobę. Małe smoki giną w ciągu dwudziestu czterech godzin, starsze konają przez kilka dni. Do przybycia lekarza należy podawać eliksir Vermei z kroplą płynnej lawy. Ograniczy on czasowo ilość wydobywanego smogu.
Powrót do góry Go down
http://smoczy-czas-hogwartu.forumpl.net
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Choroby Smoków   

Powrót do góry Go down
 
Choroby Smoków
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Rasy Smoków
» Rework smoków 1.1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Pierwsze kroki :: Smoki :: Smocza Encyklopedia-
Skocz do: